TURNEUL DE TENIS TITU 2017 – FINALE

Astăzi s-a încheiat Turneul de Tenis Titu 2017 cu ultimele două meciuri, finalele, de departe cele mai intense partide ale întregului turneu. Finala Mică : Cristian Bordeianu – Adrian Preda 6-4, 1-6, 7-5 Finala Mare : Laurențiu Cristea – Orlando Julien Stan 6-3, 7-5 Câștigător al primei ediții al Turneului de Tenis Titu este LAURENȚIU CRISTEA ! FELICITĂRI ! Clasament final : 1. Laurentiu Cristea 2. Orlando Julien Stan 3. Cristian Bordeianu 4. Adrian Preda Toți 4 au primit din partea Primăriei Titu câte o rachetă de tenis, un tricou, o diplomă, iar primele două locuri au mai primit în plus câte o cupă și un set de mingi de tenis ! Felicitări tuturor participanților la acest turneu pentru performanță, sportivitate și fair-play ! Toți sunt un exemplu demn de urmat în promovarea sportului în orașul Titu! Vă așteptăm și la anul alături de alți jucători de tenis la o altă ediție a truneului. La cele două finale disputate astăzi au fost prezenți viceprimarul orașului Titu, Teodor Radoi, consilierul local Oana Hrehoreşen, consilierul local Cristian Cristescu, șef serviciu Cultură, Tineret și Sport din cadrul primăriei – Mihai Florescu, șef serviciu Gospodărie Locala- Adrian-Marius Sandu, alături de numeroși iubitori ai sportului alb, de toate vârstele.