Anunt – Eficientizarea energetică a Liceului Teoretic ”I.C. Vissarion”

Primarul Orașului Titu, domnul Traian NICULAE, însoțit de doamna Georgeta Căprar, Șef Birou Programe, Achiziții Publice și Administrarea Domeniului Public și Privat, a semnat astăzi, 27.06.2018, la sediul Agenției de Dezvoltare Sud Muntenia, contractul de finanțare pentru proiectul ”Eficientizarea energetică a Liceului Teoretic ”I.C. Vissarion”, cod SMIS 118389.
Valoarea totală a contractului de finanțare este de 7.901.385,74 lei.
Proiectul este finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară 3: Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon, Prioritatea de investiții 3.1 Sprijinirea eficienței energetice, a gestionării inteligente a energiei și a utilizării energiei din surse regenerabile în infrastructurile publice, inclusiv în clădirile publice, și în sectorul locuințelor. Operațiunea: clădiri publice.