Ca urmare a eforturilor Primariei Titu , blocurile ANL vor fi reabilitate

Urmare a numeroaselor demersuri catre Ministerul Dezvoltarii Regionale si Administratiei Publice si Ministerul Finantelor Publice, primarul Orasului Titu aduce la cunostinta publica faptul ca vor fi introduse in Programul local de reabilitare a locuintelor cele 6 blocuri de locuinte ANL, construite in
perioada anilor 2001 -2003.

In calitate de administrator al acestor locuinte, orasul Titu, prin reprezentant primar, va exercita operatiuni specifice proprietarului, in sensul realizarii lucrarilor de interventie care sa asigure cresterea performantei energetice a blocurilor, ameliorarea aspectului urbanistic. Se vor realiza lucrari de anvelopare si inlocuire tamplarie PVC cu geam termopan, reparatii acoperisuri.

In acest an se vor realiza : expertiza tehnica, auditul energetic , studiul de fezabilitate, proiectul tehnic, urmand ca in anul 2019, dupa aprobarea bugetului, sa fie demarate procedurile de licitatie pentru atribuirea lucrarilor de reabilitare termica.

PRIMAR,
Niculae Traian