COMUNICAT Primaria orasului Titu -12.05.2020

Avind in vedere faptul ca, dupa incetarea starii de urgenta, este obligatorie purtarea unei masti de protectie in spatii inchise, primarul orasului Titu, dl.Traian NICULAE , a convocat Consiliul Local Titu in sedinta extraordinara de lucru, de indata, astazi, 12.05.2020, sedinta care se va desfasura prin mijloace electronice in vedere aprobarii proiectului de hotarire privind:
Achizitionarea si distribuirea de masti sanitare de protectie necesare prevenirii raspindirii virusului Covid-19 la nivelul orasului Titu astfel:
a)cite 10 marti sanitare de protectie pentru fiecare familie din orasul Titu (cu toate satele apartinatoare )
b)cite 10 masti sanitare de protectie /persoana pentru urmatoarele categorii:
-personalul medical din cadrul UPU Titu
-medici si personal medical cabinete de medicina de familie
-medici si personal medical cabinet TBC
-medici si personal medical Centru multifunctional Titu
-medici, personal medical si soferi din cadrul Serviciul Ambulanta –punct Titu
– personalul din cadrul Politiei orasului Titu
-personal din cadrul formatiunii de jandarmi –Titu
-personal ISU–Dimbovita –formatiunea de pompieri Titu
-personalul din aparatul de specialitate al Primarului orasului Titu
c) cite 100 masti sanitare de protectie pentru fiecare PAROHIE din orasul Titu si 100 masti sanitare de protectie pentru PROTOIERIA Titu

Achizitionarea a 8 termometre medicale digitale non-contact pentru unitatile de invatamint din oras, respectiv 2 termometre /unitate de invatamint .

Va multumim !